Realdražby.cz RealDražby.cz
Hledat Menu


  Jak splnit podmínky účasti v dražbě

   Pro účast v dražbě musíte splnit následující kroky:
   

  1. Zaregistrovat se na portále www.realdrazby.cz jako dražitel, resp. přihlásit se na uživatelský účet
  2. Připojit se ke konkrétní dražbě
  3. Doložit dražebníkovi svou totožnost
  4. Složit na účet dražebníka dražební jistotu

   Splnění podmínek je zobrazeno  v části Moje dražby u konkrétní dražby v poli Podmínky účasti v dražbě.
   
                

  1. Pro registraci na portále www.realdrazby.cz klikněte v pravém horním rohu na položku Registrace, více Nápověda Jak se registrovat zde .

  2. V případě, že již máte základní registraci a chcete pouze změnit registraci na dražitele, stačí editovat osobní údaje na uživatelském účtu a tam provést tuto změnu - viz Nápověda Co v případě, že se nemůžete  registrovat nebo přihlásit? zde

   Pokud jste již registrován jako dražitel, přihláste se ke svému uživatelskému účtu klikem na tlačítko Přihlášení a v zobrazeném okně vyplňte Uživatelské jméno (email) a heslo a klikněte na Přihlásit.   
    

  3. Vyhledejte konkrétní dražbu v záložce Katalog dražeb. Do pole pro vyhledávání zadejte číslo dražby, jednací číslo nebo název lokality – více v Nápovědě Jak hledat dražbu zde. Po zobrazení dražby klikněte na zelené políčko Připojte se – online a tato dražba se hned zobrazí na vašem uživatelském účtu v části Moje dražby. Zároveň bude dražebníkovi oznámeno, že jste se jako dražitel připojil k jeho dražbě.  
  4. Jako dražitel musíte dražebníkovi doložit svou totožnost. Můžete tak učinit více způsoby, které stanoví konkrétní dražební vyhláška. Doklad o prokázání totožnosti schvaluje pouze dražebník. Více o prokázání totožnosti v Nápovědě Jak prokázat totožnost zde.  
  5. Po schválení prokázání totožnosti dražebníkem vám budou zaslány na Vaši emailovou adresu instrukce, jak zaplatit dražební jistotu. Lhůta pro zaplacení dražební jistoty a možnosti způsobu úhrady jsou stanoveny v dražební vyhlášce – viz Nápověda Jak složit dražební jistotu zde. Potvrzení o složení dražební jistoty na vašem uživatelskému účtu provádí pouze dražebník.
  6.