Realdražby.cz RealDražby.cz
Hledat Menu


  Jak splnit podmínky účasti v dražbě

   Pro účast v dražbě musíte splnit následující kroky:
   

  1. Zaregistrovat se na portále www.realdrazby.cz jako dražitel, resp. přihlásit se na uživatelský účet
  2. Připojit se ke konkrétní dražbě kliknutím na zelené tlačíko „připojit se k dražbě“
  3. Doložit dražebníkovi svou totožnost
  4. Složit na účet dražebníka dražební jistotu

   Splnění podmínek je zobrazeno  v části Moje dražby u konkrétní dražby v poli Podmínky účasti v dražbě.
   
                

  1. Pro registraci na portále www.realdrazby.cz klikněte v pravém horním rohu na položku Registrace, více Nápověda Jak se registrovat zde .

  2. V případě, že již máte základní registraci a chcete pouze změnit registraci na dražitele, stačí editovat osobní údaje na uživatelském účtu a tam provést tuto změnu - viz Nápověda Co v případě, že se nemůžete  registrovat nebo přihlásit? zde

   Pokud jste již registrován jako dražitel, přihláste se ke svému uživatelskému účtu klikem na tlačítko Přihlášení a v zobrazeném okně vyplňte Uživatelské jméno (email) a heslo a klikněte na Přihlásit.   
    

  3. Vyhledejte konkrétní dražbu v záložce Katalog dražeb. Do pole pro vyhledávání zadejte číslo dražby, jednací číslo nebo název lokality – více v Nápovědě Jak hledat dražbu zde. Po zobrazení dražby klikněte na zelené políčko Připojte se – online a tato dražba se hned zobrazí na vašem uživatelském účtu v části Moje dražby. Zároveň bude dražebníkovi oznámeno, že jste se jako dražitel připojil k jeho dražbě.  
  4. Jako dražitel musíte dražebníkovi doložit svou totožnost. Můžete tak učinit více způsoby, které stanoví konkrétní dražební vyhláška. Doklad o prokázání totožnosti schvaluje pouze dražebník. Více o prokázání totožnosti v Nápovědě Jak prokázat totožnost zde.  
  5. Po schválení prokázání totožnosti dražebníkem vám budou zaslány na Vaši emailovou adresu instrukce, jak zaplatit dražební jistotu. Lhůta pro zaplacení dražební jistoty a možnosti způsobu úhrady jsou stanoveny v dražební vyhlášce – viz Nápověda Jak složit dražební jistotu zde. Potvrzení o složení dražební jistoty na vašem uživatelskému účtu provádí pouze dražebník.
  6.